Aktualności
Próbniki powietrza MicroBio

MicroBio - bioaerozole pod kontrolą

Opublikowano:
5.9.2023
MicroBio - bioaerozole pod kontrolą

MicroBio - bioaerozole pod kontrolą

Terminem "bioaerozole" określa obecne w powietrzu drobnoustroje. Obliczenie wielkości ich populacji (stężenia) w jednostce objętości ma kluczowe znaczenie dla określenia jakości powietrza w aspekcie skażeń mikrobiologicznych.

Tradycyjna metoda (sedymentacyjna) miała charakter pasywny i pozwalała jedynie określić rodzaj bakterii, grzybów czy pleśni występujących w atmosferze w miejscu pobrania próbki - jednak przy jej pomocy nie można było dokonać analizy ilościowej.

Dzięki zastosowaniu MicroBio

Zastosowanie próbników powietrza takich jak MicroBio pozwala pobierać kalibrowane próbki powietrza o znanej objętości, dzięki czemu łatwo można obliczyć ilość drobnoustrojów występujących w jednostce objętości powietrza (na ogół w 1 m3) w miejscu pobrania próbki. Dzięki temu możliwe jest określenie stopnia czystości lub skażenia powietrza bioaerozolami w danym miejscu.

Analiza mapy skażeń pozwala ustalić ich źródła. Ma to zastosowanie zarówno w otwartym terenie (szczególnie zakłady przetwórstwa spożywczego położone na obszarach intensywnej uprawy i hodowli są narażone na skażenia pochodzące z otoczenia), jak i wewnątrz budynków (na przykład wadliwie działające systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne) - szczególnie w obiektach służby zdrowia, jak i w zakładach produkcyjnych wyrobów medycznych i leczniczych.

Udostępnij post:

Zapisz się do naszego newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami.

Może Cię również zainteresować

SMEG Instruments - nasz dostawca zmywarek laboratoryjnych - wprowadził w tym roku do sprzedaży nową rodzinę urządzeń o nazwie Concept Line. Obejmuje ona pełną gamę standardowych zmywarek, a wszystkie urządzenia zyskały nowe funkcje.
LogTag Online (LTO) to internetowa platforma internetowa, która zapewnia powiadomienia o alarmach, zgodność, przechowywanie danych i funkcje raportowania. LTO umożliwia swoim użytkownikom pobieranie danych z rejestratorów danych LogTag, przeglądanie danych w chmurze oraz udostępnianie i tworzenie kopii zapasowych danych za pomocą systemu opartego na uprawnieniach. LogTag Mobile App umożliwia użytkownikom dostęp do LogTag Online (LTO) w aplikacji zamiast przeglądarki internetowej i może być używana przez nowych lub istniejących użytkowników LTO.
Smeg Instruments zajmuje się produkcją profesjonalnych urządzeń przeznaczonych dla laboratoriów i służby zdrowia. Smeg oferuje unikalne rozwiązania konstrukcyjne oraz bogactwo wyposażenia. Urządzenia są projektowane przy współpracy z ich użytkownikami i w oparciu o najnowszy stan wiedzy i techniki.

Masz pytania?

Napisz do nas na info@deville.com.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy