Wyślij wiadomość

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

UWAGA - obsługujemy tylko klientów biznesowych (B2B).

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Coś poszło nie tak podczas przesyłania wiadomości. Spróbuj jeszcze raz.

Autoklawy laboratoryjne poziome, stołowe
Systec D-seria

Szeroka gama autoklawów nastołowych, ładowanych od przodu, szczególnie przydatnych do sterylizacji ciał stałych – narzędzi, elementów aparatury, tekstyliów czy pustych opakowań.

Autoklawy Systec D-seria
Systec D-seria

Autoklawy Systec D-seria wyznaczają nowe standardy w dziedzinie sterylizacji parowej w laboratoriach

Logo Systec

duży wybór wielkości – pojemności robocze od 45 do 200 litrów

dwie linie wyposażenia DX – DE  – z wytwornicą pary lub z grzałkami w komorze

szeroka gama opcji i wyposażenia – możliwość wykorzystania do wszelkich zadań, jakie są spotykane w laboratoriach, badaniach i produkcji

elastyczna sonda Pt100 do kontroli temperatury w produkcie

lekka konstrukcja – cylindryczna komora ze stali tytanowej pozwala ograniczyć masę urządzenia do minimum (grubość ściany komory tylko 3 mm)

tanie w eksploatacji i ciche – niezwykle niskie zużycie energii, wody i ścieków

unikalny system ryglowania drzwi równomiernie na całym obwodzie – zamykanie przez lekki docisk dłonią lub łokciem / automatyczne otwieranie po zakończeniu procesu

opcjonalna drukarka igłowa z taśmą barwiącą (wydruki na normalnym papierze - nie znikają z czasem jak z drukarek termicznych) zainstalowana w taki sposób, że płyny rozlane nad autoklawem nie zaleją papieru i głowicy drukującej

Systec D65
Systec D-seria
Technologia zastosowana w autoklawach Systec pozwala mieć pewność, że każdy proces sterylizacji będzie skuteczny, bezpieczny i możliwy do zwalidowania
Systec D-seria

Dostępne linie

W zależności od wersji, dostępnych jest wiele opcji wyposażenia i akcesoriów.

eXpert
Systec DX
najwyższa linia wyposażenia
autoklawy z niezależną wytwornicą pary
możliwość zastosowania wszystkich opcji służących optymalizacji procesu
można w nich przeprowadzić praktycznie każdy proces z każdym wsadem
Economic
Systec DE
linia autoklawów oferujących bardzo wysoką jakość za rozsądną cenę
grzałki umieszczone w komorze autoklawu
szczególnie przydatne do sterylizacji płynów, zarówno w naczyniach otwartych, jak i szczelnie zamkniętych
w autoklawach z grzałkami zainstalowanymi w komorze nie można stosować próżniowych systemów odpowietrzania/suszenia
Systec D150
Systec D-45
50 / 45
344 × 500
Systec D-65
70 / 65
400 × 500
Systec D-90
95 / 90
400 × 700
Systec D-100
113 / 100
500 × 500
Systec D-150
162 / 150
500 × 750
Systec D-200
211 / 200
500 × 1000
Systec D-seria

Szczegółowe opisy rozwiązań zastosowanych
w autoklawach Systec D-seria

Sterylizacja cieczy

Jednym z głównych problemów przy sterylizacji cieczy jest czas trwania całego procesu. Ze względu na negatywny wpływ zbyt długiego działania wysokiej temperatury na jakość sterylizowanego produktu należy dążyć do skrócenia wszystkich faz procesu.

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe i nowa technologia prowadzenia procesów sterylizacji pozwalają znakomicie skrócić czas cyklu sterylizacji cieczy. Oznacza to nie tylko zaoszczędzenie wielu godzin pracy ale przede wszystkim istotną redukcję czasu, przez który sterylizowany produkt znajduje się w wysokiej temperaturze. Systec oferuje w swoich autoklawach wiele rozwiązań, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo prowadzenia procesów sterylizacji cieczy oraz niezwykle zwiększają wydajność pracy. Część z nich jest standardowo instalowana we wszystkich urządzeniach; inne są dostarczane jako wyposażenie dodatkowe.

Standardowe cechy wszystkich modeli
 1. Blokada termiczna i ciśnieniowa drzwi/pokrywy – zgodna z aktualnymi normami i przepisami.
 2. Krzyżowa kontrola ciśnienia i temperatury podczas trwania całego procesu sterylizacji – sterowanie i monitoring.
 3. Szybkie nagrzewanie – zoptymalizowany proces nagrzewania cieczy (wsadów o dużej pojemności cieplnej).
 4. Elastyczny czujnik temperatury Pt100, umieszczany we wsadzie (w naczyniu referencyjnym):
  – gwarantuje osiągnięcie zadanej temperatury sterylizacji we wsadzie (ciecze) przed rozpoczęciem fazy sterylizacji;
  – gwarantuje schłodzenie wsadu (cieczy) po sterylizacji do temperatury, w której można bezpiecznie wykonać rozładunek autoklawu.

Zadany czas sterylizacji (np. 15 minut w 121°C) stanowi zaledwie niewielką część całkowitego czasu trwania procesu sterylizacji. W przypadku sterylizacji cieczy, fazy nagrzewania i chłodzenia trwają znacznie dłużej niż właściwa faza sterylizacji.

W starszych urządzeniach, osiągnięcie temperatury sterylizacji w komorze nie przekłada się w żaden sposób na ogrzanie wsadu (cieczy) do wymaganej temperatury. Często w momencie rozpoczęcia odliczania czasu sterylizacji temperatura we wsadzie sięga zaledwie 100°C, a wyrównanie temperatury w cieczy z temperaturą panującą w komorze trwa bardzo długo.

W autoklawach Systec czas nagrzewania jest krótszy nawet o 50% niż w rozwiązaniach konwencjonalnych.

Dzięki zastosowaniu w autoklawach Systec sterowania opartego na pomiarze zarówno ciśnienia, jak i temperatury w komorze oraz we wsadzie w fazie nagrzewania można w sposób kontrolowany podnieść ciśnienie w komorze. W ten sposób znacznie skraca się czas nagrzewania wsadu (cieczy) do temperatury sterylizacji.

Stygnięcie cieczy po sterylizacji trwa również bardzo długo, jeżeli w autoklawie nie zastosowano systemu szybkiego, aktywnego chłodzenia.Naturalne stygnięcie cieczy, zwłaszcza w temperaturze poniżej 100°C, odbywa się przez radiację – ciepło jest odbierane przez ściany komory zabezpieczone od zewnątrz izolacją termiczną, co sprawia, że jest to proces bardzo powolny.

Komora autoklawu jest od zewnątrz opasana wężownicą, przez którą w fazie chłodzenia przepływa zimna woda, co znakomicie skraca czas stygnięcia sterylizowanych cieczy. Do utrzymywania nadciśnienia w komorze w fazie chłodzenia wykorzystywane jest czyste sprężone powietrze, co zapobiega wrzeniu i parowaniu cieczy zarówno w naczyniach otwartych jak i szczelnie zamkniętych. Czas chłodzenia jest krótszy nawet o 60%.

Zapewnia właściwą cyrkulację wewnątrz komory w fazie chłodzenia oraz przyspiesza usuwanie ciepła przez ściany komory. W połączeniu z cyrkulacją zimnej wody w wężownicy wokół komory oraz przy nadciśnieniu panującym w komorze wentylator umieszczony w komorze autoklawu skutecznie przyspiesza wymianę ciepła. Pozwala to zredukować czas chłodzenia o 70%.

Jest to dodatkowy wymiennik ciepła, chłodzony wodą, który instalowany jest wokół wentylatora odśrodkowego wewnątrz komory autoklawu. To unikalne rozwiązanie zapewnia dodatkową wymianę ciepła oraz schładza powietrze cyrkulujące w komorze w fazie chłodzenia. Pozwala to skrócić czas chłodzenia nawet o 90%!

Parametr F0

Dalszą redukcję całkowitego czasu trwania cyklu sterylizacji cieczy można uzyskać przez zastosowania trybu sterylizacji w oparciu o wartość F0. Parametr ten określa ilość ciepła, którym ogrzewany jest wsad poddawany sterylizacji. Wartość ta określana jest w minutach jako czas ekwiwalentny dla zadanej temperatury sterylizacji i jest obliczana przez cały proces sterylizacji. Dzięki temu, uwzględniając ilość ciepła dostarczonego w fazie nagrzewania oraz chłodzenia, można skrócić fazę ekspozycji w ustawionym czasie i temperaturze sterylizacji o kilka, czy nawet o kilkanaście minut. Może to mieć kluczowe znaczenie przy sterylizacji substancji niestabilnych, których właściwości zmieniają się wskutek zbyt długiego działania wysokiej temperatury.

Sterylizacja ciał stałych

Odpowietrzanie komory i wsadu na początku cyklu sterylizacji ciał stałych, węży, materiałów porowatych, tkanin i mieszanych odpadów laboratoryjnych w workach autoklawowalnych. Proces ten działa na zasadzie próżni frakcjonowanej – wytwarzaniu w komorze autoklawu próżni na przemian z wypełnianiem jej parą wodną – dzięki czemu możliwe jest uzyskanie niemal 100-procentowego odpowietrzenia nawet wsadów składających się z materiałów porowatych, kapilarnych, czy przedmiotów opakowanych w rękawy papierowo-foliowe. System próżniowy jest możliwy do zastosowania tylko w autoklawach z wydzieloną wytwornicą pary.

Oryginalny system suszenia, znakomicie zwiększający efektywność suszenia ciał stałych, materiałów porowatych (tkaniny, filtry), węży, końcówek pipet itp. W fazie suszenia próżniowego ściany komory ogrzewane są parą płynącą przez zewnętrzną wężownicę okalającą ściany komory, co powoduje odparowanie pozostałości wilgoci. Wykorzystywany jest tu efekt obniżania się punktu wrzenia wody w warunkach obniżonego ciśnienia w komorze – aż do uzyskania stosunkowo głębokiej próżni.

Sterylizacja odpadów

Zalecany sposób odpowietrzania komory i wsadu na początku cyklu sterylizacji odpadów laboratoryjnych w workach autoklawowalnych. Proces ten działa na zasadzie próżni frakcjonowanej – czyli wytwarzaniu w komorze autoklawu próżni na przemian z wypełnianiem jej parą wodną. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niemal 100-procentowego odpowietrzenia nawet tak trudnego wsadu, jakim są worki autoklawowalne, zawierające zróżnicowane materiały, umieszczane w specjalnych pojemnikach (kuwetach, wiadrach) o pełnych ścianach i dnach. System próżniowy jest możliwy do zastosowania tylko w autoklawach z wydzieloną wytwornicą pary.

System ten zapewnia bezpieczną sterylizację substancji skażonych biologicznie. Powietrze opuszczające komorę jest wyjaławiane przez specjalny filtr mikrobiologiczny o porowatości 0,2 µm, odporny na działanie wysokiej temperatury i pary wodnej. Filtr ten jest sterylizowany w każdym cyklu pracy autoklawu, co kontroluje umieszczona w nim sonda temperaturowa Pt100. Spust kondensatu z komory odbywa się dopiero po prawidłowym zakończeniu procesu sterylizacji.

Systec D-seria

Opcje i akcesoria

 • Chłodzenie wodne w nadciśnieniu – do naczyń otwartych lub hermetycznie zamkniętych. Podtrzymanie ciśnienia za pomocą sprężonego powietrza podawanego przez kompresor i przechodzącego przez filtr wyjaławiający – zapobiega utracie płynów w wyniku kipienia i parowania lub rozrywaniu pojemników hermetycznie zamkniętych.
 • Wentylator do wspomagania chłodzenia wodnego w nadciśnieniu – wentylator nie zmniejsza efektywnej pojemności urządzenia.
 • Ultracooler – wymiennik ciepła, wspomagający system chłodzenia wodnego w nadciśnieniu, do schładzania powietrza zasysanego przez wentylator.
 • Chłodzenie natryskowe – najszybszy system chłodzenia sterylizowanych płynów, do naczyń otwartych lub hermetycznie zamkniętych
 • Kompresor – zapewnia nadciśnienie w przypadku gdy w miejscu instalacji nie ma dostępu do sprężonego powietrza.
 • Chłodzenie powietrzne – wentylator zapewniający nawiew powietrza na ścianę komory ciśnieniowej. System tylko do naczyń otwartych.
 • System próżniowy – Autoklawy firmy Systec są standardowo wyposażone w system odpowietrzania metodą impulsów pary. Jeżeli urządzenie ma służyć do sterylizacji narzędzi kapilarnych, odpadów w workach czy pustych naczyń w autoklawie powinna być dodatkowo zainstalowana opcja odpowietrzania metodą próżni frakcjonowanej.
 • System suszenia „Superdry” – podgrzewanie ścian komory w fazie próżni końcowej (po sterylizacji) dla lepszego osuszania; wykorzystywany także do wstępnego nagrzewania komory przed sterylizacją dla zmniejszenia ilości kondensatu.
 • System dekontaminacji powietrza – do wyjaławiania skażonego powietrza opuszczającego komorę w fazie nagrzewania i sterylizacji. System dekontaminacji powietrza stanowi niezwykle ważne wyposażenie autoklawu wykorzystywanego do sterylizacji odpadów laboratoryjnych, bądź do sterylizacji naczyń czy narzędzi, które miały kontakt z szczególnie zakaźnym materiałem.
 • funkcja podtrzymywania temperatury po sterylizacji
 • program do sterylizacji rurek Durhama
 • program do rozpuszczania podłoży agarowych
 • program do sterylizacji mieszaniną pary i powietrza
 • mieszadło magnetyczne do dużych objętości cieczy
 • kółka transportowe
 • dodatkowa sonda temperaturowa
 • dodatkowy przetwornik ciśnienia
 • zmiękczacze wody i demineralizatory

Zapraszamy do kontaktu
z naszymi doradcami

Dla prawidłowego prowadzenia procesów sterylizacji niezwykle istotna jest przemyślana konstrukcja i konfiguracja autoklawu. Aby dobrać właściwy autoklaw, dostosowany do potrzeb użytkownika, należy uwzględnić wiele kwestii. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania.

Formularz kontaktowy
AUTOKLAWY

O firmie Systec

Logo Systec

Niemiecka firma Systec GmbH przy swoim logo umieszcza angielskie „the autoclave company”. To motto stanowi znakomitą syntezę filozofii firmy, która cały swój potencjał skupiła na projektowaniu, produkowaniu i ciągłym doskonaleniu autoklawów, przede wszystkim laboratoryjnych. Systec jest jedynym producentem autoklawów laboratoryjnych, dla którego nie są one tylko produktem ubocznym powstałym na bazie autoklawów medycznych, a więc produktu masowego, nieskomplikowanego technologicznie i przeznaczonego do bardzo ograniczonego zakresu zastosowań.

Podstawowym założeniem, które postawił sobie Systec, jest, by wszystkie autoklawy opatrzone tym logo zapewniały możliwość prowadzenia procesów sterylizacji:

 • bezpiecznych,
 • skutecznych,
 • powtarzalnych
 • możliwych do zwalidowania.

Główna siedziba firmy mieści się w Linden, ok. 50 km na północ od Frankfurtu n/Menem, Zakład produkcyjny i magazyny firmy zlokalizowane są w Osnabrück, pięknym mieście, które zapisało się w historii jako miejsce zawarcia pokoju westfalskiego kończącego wojnę 30-letnią. Systec zatrudnia prawie 200 osób, z czego większość pracuje przy produkcji, jednak działy R&D oraz serwisu stanowią również bardzo istotne komórki w strukturze firmy.

Systec ma wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001 z ukierunkowaniem na projektowanie, produkcję i serwisowanie autoklawów. Ponadto posiada system jakości certyfikowany przez jednostki notyfikowane (TÜV, HSB) na zgodność z dyrektywą ciśnieniową 2014/68/EU. Oprócz polityki dążenia do zapewnienia najwyższej jakości produktów i usług, Systec w każdym aspekcie swojej działalności stosuje politykę dbałości o środowisko naturalne – posiada wdrożony system zarządzania środowiskowego ISO 14001.

Dzięki ogromnemu wyborowi dostępnych typów i wielkości autoklawów Systec oraz niespotykanej różnorodności opcji i wersji wyposażenia, autoklawy te sprawdzają się w wielu niezwykle różnorodnych zastosowaniach. Ze względu na coraz większe dostępne rozmiary komór (obecnie do 1,7 m3) oraz wprowadzane nowe rozwiązania autoklawy Systec wykraczają już daleko poza tradycyjne ramy zastosowań laboratoryjnych i sprawdzają się świetnie także w produkcji, zastosowaniach okołoprodukcyjnych czy w projektach pilotażowych.

Temu celowi podporządkowane są wszystkie działania firmy – od badań i projektowania, poprzez dobór materiałów i komponentów po utrzymywanie i szkolenie wysoce wykwalifikowanego serwisu.

De Ville Biotechnology, jako wyłączny dystrybutor autoklawów Systec w Polsce zapewnia wszystkim klientom najwyższy poziom fachowości od momentu doradztwa przy doborze urządzenia i jego wyposażenia, przez dostawę, instalację, uruchomienie, walidację, aż po najwyższej jakości serwis. Wszyscy nasi serwisanci przechodzą regularne szkolenia w firmie Systec. Prowadzimy duży magazyn części zamiennych, a każdy serwisant ma przy sobie zapas części, który pozwala wykonywać nawet 90% napraw już podczas pierwszej wizyty serwisowej. Przy przeciętnym czasie reakcji serwisu 24-72 godz. jesteśmy w stanie zapewnić ciągłość ruchu większości sprzedanych przez nas urządzeń.

USŁUGI

Dla wszystkich dostarczanych przez nas urządzeń zapewniamy najwyższej jakości serwis

Dla wszystkich urządzeń zakupionych w naszej firmie* zapewniamy najwyższej jakości serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz uczestniczymy w procesie walidacji urządzeń i instalacji / wykonujemy kwalifikacje DQ/IQ/OQ/PQ. Oferujemy także wsparcie przy walidacji procesów temperaturowych. Zakres naszych usług obejmuje:

serwis gwarancyjny

serwis pogwarancyjny

zdalne wsparcie techniczne

walidacja (kwalifikacja) autoklawów i sterylizatorów

walidacja (kwalifikacja) komór laminarnych

walidacja (kwalifikacja) urządzeń termostatycznych

*W przypadku urządzeń zakupionych poza naszą firmą, każde zapytanie rozpatrujemy indywidualnie.

Masz pytania?

Napisz do nas na info@deville.com.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy